Kopalnia Soli w Bochni – wycieczka integracyjna

Członkowie Stowarzyszenia Mystków-Wola i Klubu Seniora z Mystkowa
23 października 2021 roku, uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Kopalni Soli
w Bochni
, która jest jedną z największych atrakcji Małopolski. Zjeżdżając prawdziwą górniczą windą 212 pod ziemię, mogliśmy zobaczyć inny świat. Surowe, a przez to samo wnętrze kopalni robi ogromne wrażenie nie tylko na tych, którzy byli tam po raz pierwszy. Niewątpliwą atrakcją zwiedzania jest przejazd podziemną koleją, ekspozycja multimedialna, czy przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę, z której nie skorzystaliśmy.

Widzieliśmy największą z podziemnych komór – Komorę Ważyn, która pełni funkcję turystyczną, jak i leczniczą, gdzie panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat. Kiedy nasuwa się nam powiedzenie, że „sen to zdrowie”, to żadne inne miejsce nie nabiera tak pełnego wymiaru jak Kopalna Soli Bochnia. Można tam spędzić całą noc. Przypomina rozległe podziemne miasto pełne tajemniczych
i niepowtarzalnych miejsc. Na trasie można zobaczyć: zabytkowe kaplice, np. Kaplica św. Kingi, unikalne komory solne, oryginalne narzędzia i urządzenia górnicze. Niedaleko kopalni znajduje się Tężnia Solankowa, do której warto się udać, ponieważ robi ogromne wrażenie.