Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeniu przez dzieci wielu barier.

Kolorowe postacie polskich bajek lub zagranicznych znane są i kochane przez najmłodszych, ale też dorosłych. Dlatego w tym dniu uczniowie klas 0-I SP z Mystkowa postanowili wcielić się w swoich ulubionych bohaterów.

Aby to święto zapadło naszym milusińskim w pamięci, mali uczestnicy mogli wysłuchać opowiadania o małym sympatycznym żółwiu w wykonaniu Klubu Seniora z Mystkowa i specjalnego gościa – Franklina, który przybył na spotkanie.

Dzieci mogły uczestniczyć w różnych mini konkursach, quizach, zabawach. Powodem do dumy jest fakt, że uczniowie doskonale znali przygody bohaterów bajek i bardzo chętnie odpowiadali na pytania. Dzień ten, to też dobra pora by zachęcić dzieci do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Na koniec każdy uczestnik mógł sobie zrobić zdjęcie z Franklinem.