Czytelnicze rozgrywki

Drugi tydzień maja był czasem wypełnionym wieloma atrakcjami, przygotowanymi dla czytelników Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej.

10 maja uczniowie klas 0- III brali udział w grze terenowej pn. „W bajkowej krainie”. Dzieci miały za zadanie pomóc Bajkowej Wróżce odczarować Krainę Bajek, na którą zły czarodziej Kadabra rzucił klątwę. Uczniowie, mając mapę z wyznaczoną trasą, prowadzącą przez kolejne stacje, przypomnieli sobie bajkowe historie i rozwiązali wszystkie zadania złego czarownika.

Grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu również zmierzyła się z zagadkami czarodzieja Kadabry. 12 maja dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w grze terenowej, świetnie się przy tym bawiąc.

Dla starszych dzieci (klasy IV-VIII), wspólnie z biblioteką szkolną przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej, został zorganizowany konkurs czytelniczy, trwający cały tydzień. Młodzież miała za zadanie rozwiązać w każdy dzień inną zagadkę, by poznać trzywyrazowe hasło. Każdy kto poprawnie rozwiązał zadania otrzymał nagrodę.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem Moja-Twoja-Nasza Biblioteka, upłynął w miłej atmosferze. Dzieci i młodzież z pobliskiej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Akademia Uśmiechu aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach.