18 Konkurs Ortograficzny

Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej

Regulamin konkursu

1. Do etapu międzyszkolnego w kategorii kl. 4-6 każda szkoła może zgłosić 3 uczestników. Zgłoszenia do udziału w konkursie (załącznik nr 1) prosimy przesłać do 09.06.2021 r. na adres Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamionce Wielkiej do p. Renaty Ślipek lub na e-mail gbpkamionkaw@poczta.onet.pl
  2. Forma konkursu – dyktando ortograficzne. Konkurs przebiegał będzie w 3 częściach:
    – wysłuchanie tekstu,
    – pisanie ze słuchu,
    – powtórne wysłuchanie tekstu – sprawdzenie całości.
  3. Zakres trudności:
    – pisownia wyrazów z ż, rz, ó, u, h, ch,
    – pisownia wyrazów wielką i małą literą (nazwy własne, geograficzne, tytuły czasopism, książek),
    – pisownia „nie” z czasownikiem, rzeczownikiem, przymiotnikiem i przysłówkiem,
    – pisownia zakończeń rzeczowników,
    – interpunkcja.
  4. Kryteria oceniania:
    – błędy z ż, rz, ó, u, h, ch oraz pisownia z „nie” – liczone będą jako błędy pierwszego stopnia,
    – pozostałe błędy (w tym gramatyczne) liczone będą jako błędy drugiego stopnia (2 błędy= 1 ortograficzny pierwszego stopnia).
    – błędy interpunkcyjne (4 błędy = 1 ortograficzny pierwszego stopnia).
  5. Skład komisji:
    Przewodnicząca: Anna Ziobrowska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej.
    Do komisji zapraszamy wszystkich obecnych polonistów.
  6. Nagrody przyznawane będą za zajęcie: I, II, III miejsca.

1. Zwycięzca otrzyma tytuł Gminnego Mistrza Ortografii.
  2. Laureaci oraz uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  3. Decyzje jury są ostateczne i nie podlegają weryfikacji i zaskarżeniu.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania i przetwarzania danych osobowych, zdjęć i nagrań filmowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Organizatora. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, wykorzystaniem wizerunku uczestnika w celach promocyjnych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych.
  5. Zgłoszenie szkoły do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na powyższe warunki.

Pobierz Załącznik nr 1 do 18 Konkursu Ortograficznego (PDF, 132 KB)