XXI  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami …

Już od 2004 r. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w maju Tydzień Bibliotek – ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek. Inicjatywa ta jest doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę na misję, jaką biblioteki pełnią wśród lokalnej społeczności. Ma ona również na celu podkreślenie roli czytelnictwa w poprawie jakości naszego życia. Od kilku lat termin Tygodnia Bibliotek jest stały – wydarzenie rozpoczyna się  8 maja, kiedy to przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek i trwa do 15 maja.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbyła się pod egidą ogólnopolskiego hasła „Biblioteka – miejsce na czasie!” i potwierdza, że czytanie książek, pomimo postępu technologicznego, nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest trendy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej wraz  z filiami w Kamionce Wielkiej i w Mystkowie przygotowały dla czytelników wiele atrakcji w tym szczególnym czasie.

Cały tydzień najmłodsi czytelnicy mięli okazję do spotkań z Kicią Kocią – bohaterką książek Anity Głowińskiej. Kicia Kocia, wspólnie z paniami bibliotekarkami odwiedziła szkoły i przedszkola znajdujące się  na terenie naszej Gminy, gdzie wspólnie wykonały pudełeczka z kicią kocią, maski kici koci czy posadziły cebulki. w ozdobionych przez siebie doniczkach.  Ponadto w filii bibliotecznej w Mystkowie zorganizowano także warsztaty plastyczno-literackie dotyczące pszczół i ich ważnej roli, jaką odgrywają w przyrodzie.

W tym szczególnym tygodniu  w naszej bibliotece i w  filiach bibliotecznych odbyły się również trzy spektakle teatralne w wykonaniu teatru MASKA z Krakowa pt: „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.

Podczas Tygodnia Bibliotek zostały podjęte też warsztaty dla Seniorów. W tym roku Seniorzy mogli uczestniczyć w warsztatach zatytułowanych „Rękodzieło z papieru”, podczas których z wytłaczanek po jajkach, rolek z papieru toaletowego wykonywali kwiaty i wazony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z naszą biblioteką w tym wyjątkowym dla nasz czasie. Zainteresowanie i udział w warsztatach i wydarzeniach, jakie organizowaliśmy utwierdziły nas w przekonaniu, że hasło XXI Tygodnia Bibliotek  – „Biblioteka – miejsce na czasie!” nie jest jedynie pustym frazesem bez pokrycia!