Wycieczka do Zabawy

W dniu 20 XI 2021 r. liczna grupa członków Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich udała się na wycieczkę do Zabawy i Mościc. W Zabawie po mszy świętej odprawianej przez naszego prałata ks. Stanisława Ruchałę członkowie przeszli szlakiem męczeństwa błogosławionej Karoliny Kózka, polskiej męczennicy, dziewicy.

Następnie członkowie uczestniczyli w spektaklu o bł. Karolinie pod tytułem „Kwiat Polskiej Ziemi” w Centrum Sztuki Mościce. Koncert przygotowany przez ZPIT Świerczkowiacy. Należą się słowa uznania dla Zespołu Pieśni i Tańca za doskonałą żywotność twórczości artystycznej na wysokim poziomie. Cieszy również fakt, że obok profesjonalnego wyjątkowego zespołu wystąpił również zespół dziecięcy Mali Świerczkowiacy, widać tutaj prawdziwą potrzebę ludzi na tworzenie działalności kulturalnej, jakim jest taniec, śpiew i muzyka. Scenariusz bardzo ciekawy, wielu ludzi zostało zaangażowanych w spektakl, warto go było obejrzeć.

Zaproszenie bezpłatne dla nas otrzymał ks. Stanisław Ruchała to dzięki niemu i naszym paniom z biblioteki uczestniczyliśmy w wycieczce, która na długo pozostanie w naszej pamięci, za co z całego serca dziękujemy.

Wdzięczni seniorzy

Wyjazd zorganizowano w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.