Wernisaż Aleksandra Majerskiego

       15 listopada 2022 roku Członkowie Klubu Seniora z biblioteki na zaproszenie Dyrektora SP nr 2 w Kamionce Wielkiej Pana Mariusza Popieli, uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panem Aleksandrem Majerskim. Spotkanie odbyło się w filii bibliotecznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej.  Aleksander Majerski to absolwent WSP w Krakowie, wieloletni nauczyciel w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Limanowej. Od wielu lat rzeźbi w drewnie i kamieniu, oprócz tego jest rysownikiem, malarzem, zajmuje się również poezją.

        Autor bardzo ciekawie przedstawił historię życia całej swojej rodziny oraz dzieła, jakie tworzył, obrazy i rzeźby jak stwierdził: „Moje dzieła są tajemnicą pełną niedomówień, tworzą klimat, trochę bajkowy, magiczny, poetycki czasami niedopowiedziany, pozostawiam odbiorcy pole do wyobraźni. Od kiedy jestem na emeryturze rzeźba, malarstwo i poezja jest dopełnieniem mojego życia, dziś pasją zarażam swoje wnuczki, które tworzą pierwsze improwizacje”.

            Spotkanie okazało się niezwykle ciekawą inspiracją. Wystawa prac Pana Aleksandra Majerskiego zachwyca swoim kunsztem. Dla seniorów jest to motywacja do napędzania ku lepszemu działaniu.

                 Serdecznie dziękujemy za spotkanie i owocnie spędzony czas.           

Zdjęcia