DZIEŃ SENIORA

          Kolejny raz Klub Seniora z Kamionki Wielkiej, Jamnicy, Mystkowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich, uroczyście świętowali Dzień Seniora. Zabawa taneczna odbyła się w Boguszy 12 listopada 2022 roku, w której uczestniczyło ponad 70 osób. Na spotkanie przybył Wójt Gminy Andrzej Stanek, który złożył serdeczne życzenia i wręczył kosz smakołyków seniorom, mówiąc:

„Aby takich serdecznych dni, dni Wam dedykowanych, było w kalendarzu 365… Życzę Wam młodego ducha, radości z każdego dnia, byście zawsze byli otoczeni życzliwością, dostrzegajcie wokół siebie piękno, cieszcie się drobiazgami i każda chwilą. Nie siedźcie w domu, bo dookoła Was dzieje się coś ważnego i dobrego i jesteście potrzebni. Jest tyle jeszcze do zrobienia w różnych sferach naszego życia, a Wasz udział jest nieodzowny. Życzę, abyście długo zachowali swoją aktywność, a w trudnych chwilach mogli liczyć na swoich bliskich i nigdy nie czuli się samotni. Bądźcie odporni na zmartwienia i troski, kochajcie życie”.

Docenił przede wszystkim działalność seniorów na rzecz gminy oraz poświęcenia swojego własnego, czasu dla integracji grupy, która zasługuje na pochwałę. Faktem jest, że Wójt Gminy Andrzej Stanek zawsze życzliwie i z szacunkiem odnosi się do seniorów, ma to wielkie znaczenie i motywuje ich do lepszego działania. Za co seniorzy wyrażają wdzięczność.

Ponadto wójt Andrzej Stanek dodał: „W tym naszym trochę zabieganym świecie, mamy na szczęście, w kalendarzu dni zarezerwowane na szczególne okazje, dla szczególnych osób. 14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora jest dedykowany Wam. Dziękuję za to spotkanie, że mogę – w przededniu Waszego święta – być dzisiaj tutaj z Wami. Warto podkreślić, że nasze, polskie, Wasze święto wpisuje się w europejskie i światowe obchody, ale- co dla mnie jest ważniejsze – takich dni, które możemy nazwać Waszymi jest w kalendarzu więcej, na czele z Dniem Babci i Dniem Dziadka”.

       Organizacją spotkania zajmowały się pracownicy z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Bogumiła Kmak przewodnicząca KGW.  Pod każdym względem impreza dograna odpowiednia muzyka, którą zapewnił jak co roku Jan Głód. Członkowie spotkania niezwykle zadowoleni, ponieważ wyznaczyli sobie cel dobrej zabawy i udało się. Za co z całego serca seniorzy dziękują organizatorom spotkania i wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej radości tego dnia.

                                                                           Zofia Pawłowska   

Zdjęcia