Wakacje w bibliotece – zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają

W dniu 14.07.2022, w  ramach wakacyjnych spotkań, w naszej bibliotece odbyły się warsztaty literackie oparte na książce pt. „Tajemnica diamentów”, która jest pierwszą częścią cyklu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka. Podczas głośnego czytania „Tajemnicy Diamentów” uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bohaterami tej popularnej serii książek dla dzieci. Lektura podparta była pokazem slajdów z oryginalnymi ilustracjami tego opowiadania, których autorką jest Helena Wills. Słuchacze mieli okazję wczuć się w role detektywów, i na podstawie uzyskanych poszlak – samodzielnie wytypować złodzieja wśród podejrzanych.

Spotkanie zakończyliśmy seansem filmowym, wyświetlony został film pt:” Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, któremu towarzyszył słodki poczęstunek.

Zajęcia zaciekawiły dzieci i warsztaty zaowocowały wypożyczeniem przez nie książek z tej serii.