„To się musi powieść” – NOC BIBLIOTEK

Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej kolejny raz włączyła się w wielkie biblioteczne święto, czyli Noc Bibliotek. Dla młodych czytelników przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia postaci Marii Curie-Skłodowskiej, podając ją jako przykład osoby, której życie jest gotowym scenariuszem na powieść. Młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem słuchali o dokonaniach naszej noblistki.

Kolejnym punktem był Marshmallow challenge, ćwiczenie, które w ostatnich latach zyskało sobie szczególną popularność. Ta niezwykle rozwijająca kreatywność zabawa okazała się nie lada wyzwaniem dla naszych uczestników.

Po krótkiej rozgrzewce nadszedł czas na kolejne zadania, które przygotowaliśmy dla naszych uczestników. Tym razem każdy z nich wcielił się w rolę naukowca i przeprowadził eksperyment.

Na naszą Noc Bibliotek zaprosiliśmy zaprzyjaźnione panie z KGW w Kamionce Wielkiej, które przeprowadziły warsztaty kulinarne na bazie zdrowej żywność. Pokazując młodzieży jak zrobić zdrowe
i smaczne kanapki do szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przeprowadzony przez Pana Szymona, który zaprezentował jak nakrywać do stołu, jak składać serwetki i jak nie popełniać gaf podczas spotkań przy stole. Nasze spotkanie zakończyliśmy słodką degustacją gofrów i babeczek przygotowanych przez uczestników.

W myśl tegorocznego hasła „To się musi powieść”, możemy powiedzieć, że akcja NOC BIBLIOTEK 2022 w naszej bibliotece się powiodła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji za rok!