Spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską

22 września, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamionce Wielkiej uczestniczyły w spotkaniu autorskim z wyjątkową autorką i ilustratorką książek –  Panią Elizą Piotrowską, twórczynią znanej i lubianej przez najmłodszych czytelników serii o Cioci Jadzi.

Pisarka w ciekawy sposób opowiedziała o sobie i swojej twórczości. Zdradziła, że to ona sama stała się pierwowzorem dla postaci tytułowej Cioci Jadzi.

Na spotkanie przybyła również przyjaciółka Cioci Jadzi – Pelagia.

Panie w barwny sposób opowiadały o swoich przygodach z czasów dzieciństwa, które zostały zawarte w  w części „Ciocia Jadzia w PRL-u”.

Uczniowie z zapartym tchem wsłuchiwać się w przytaczane przez nie anegdoty i historie.

W Kolejnej części spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących twórczości i dalszych planów naszego Gościa.

Na zakończenie zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie odbyło się  w ramach projektu „Magia literatury w teatrze” realizowanego przez Powiatową i Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sącz im. Wiktora Bazelicha. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach Programu Rządowego Partnerstwo dla książki.