Noc z biblioteką

                  Biblioteka Publiczna w Mystkowie wraz z Biblioteką Szkolną z Mszalnicy i opiekunem Samorządu Szkolnego z 10 na 11 czerwca zorganizowała „Noc Bibliotek” pod hasłem „Stara zbrodnia nie rdzewieje”. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy VIII i VII SP z Mszalnicy. Młodzież na początek dowiedziała się, kim był Sherlock Holmes, znany bohater powieści i opowiadań kryminalnych.

Uczestnicy po wysłuchaniu fragmentów uzupełniali tabelkę, gdzie na przemian była podana wskazówka lub wniosek. Przypomnieli sobie jak pisze się list motywacyjny, ale tym razem starając się o pracę detektywa. Na podstawie fotografii odgadywali kim jest osoba znajdująca się na zdjęciu, jaki uprawia zawód. Padały przeróżne odpowiedzi: podróżnik z dalekich krajów, artysta… Nie ma powieści detektywistycznej bez zagadki, którą trzeba rozwiązać. Z takim zadaniem musieli zmierzyć się uczestnicy, zaszyfrować, kto zabił daną osobę, wykryć sprawcę, a następnie, kto skutecznie rozwiązał tę zagadkę. 

Kolejnym punktem był konkurs na napisanie w grupach opowiadania kryminalno-detektywistycznego zatytułowanego „Cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie”. Powstały przepiękne opowiadania, niektórzy podeszli do tego zadania poważniej, inni trochę mniej. Następnie każda z grup musiała stworzyć portret pamięciowy i napisać list gończy. Po kolacji uczestnicy mieli krótką zabawę. Później odbyły się warsztaty malowania na desce dla dziewczyn, chłopcy w tym czasie mogli pokazać swoje umiejętności podczas gry w bilard. Młodzież na pamiątkę otrzymała bransoletkę ze sznurka jutowego, przyozdobioną drewnianymi kulkami.

Zdjęcia