„Niezwykły święty Mikołaj”

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim corocznie kultywowane tradycje. Czerwony strój, długa biała broda, sanie z reniferami… I oczywiście wór pełen prezentów. To pierwsze skojarzenia nasuwające się na myśl o Świętym Mikołaju. Magiczną datą jest dzień imienin Św. Mikołaja, 6 grudzień to dla dzieci jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Mystkowie, 2 grudnia mogły uczestniczyć w zajęciach literacko-plastycznych. Wysłuchali opowieści zatytułowanej „Niezwykły święty Mikołaj” Svena Nordqvista, która opowiadała o staruszku Pettsonie i kocie Findusie upragnieniem czekającym na Świętego Mikołaja.  A co najważniejsze, otrzymały list, który własnoręcznie napisał Mikołaj. Można było z niego wyczytać, który Elf, za co jest odpowiedzialny, że ich zadaniem jest podglądanie dzieci na całym świecie, czy wywiązują się ze swoich obowiązków.

Każdy mały uczestnik mógł napisać list do św. Mikołaja, wziąć do domu i wysłać go z rodzicami na adres Mikołaja. Dzieci otrzymały mały prezent „pierniczki”, które były bardzo smaczne, chociaż były trochę obgryzione przez renifera „Łasucha”

Na koniec zrobiły ozdoby: choinkę na patyku, aniołka i renifera z kolorowego papieru, które mogły sobie zabrać do domu. W tym dniu uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!