Miś Marcel i przyjaciele

Spektakl Teatru Maska, 2 czerwca 2021 roku.

Uczniowie klasy 0 i II Szkoły Podstawowej w Mystkowie, szkół z Kamionki Wielkiej mogli 2 czerwca zobaczyć spektakl zatytułowany „Miś Marcel i przyjaciele, kłopotów mają wiele” wystawiony przez aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Dzieci dzięki obejrzeniu tej sztuki dowiedziały się, że w życiu najważniejsza jest przyjaźń, że kiedy mamy przyjaciół, to mamy wszystko.

Historia opowiada o misiu Marcelu, który zażyczył sobie na prezent urodzinowy od swoich przyjaciół bardzo kosztowne rzeczy, na których ich nie było stać. Zaproszeni goście postanowili podarować koledze własnoręcznie zrobione prezenty, ale miś czuł się rozczarowany i postanawia odwołać przyjęcie. Jednak w rezultacie doszedł do wniosku, że nieważne są prezenty, lecz najważniejsi są przyjaciele. Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl i chętnie brały udział we wspólnej zabawie.

Mogły dowiedzieć się, co w życiu jest najważniejsze – nie prezenty, ale prawdziwa przyjaźń.

Spotkania zorganizowano w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.