JUBILEUSZ 10- LECIA KLUBU SENIORA

„Tyle jesteśmy warci, ile z siebie damy” – te słowa od 10 lat przyświecają seniorom z Klubu Seniora przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkiej.
Z tej okazji 22 czerwca seniorzy spotkali się na obchodach 10-lecia działalności Klubu Seniora. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Kamionce Wielkiej, po której zaproszeni goście spotkali się w sali posiedzeń Urzędu Gminy.

Spotkanie rozpoczęła Anna Ziobrowska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej, witając wszystkich przybyłych gości. W krótkim przemówieniu, obecnym na spotkaniu członkom Klubu Seniora podziękowała za 10 lat partnerstwa na rzecz biblioteki, a Panu Wójtowi Andrzejowi Stankowi za wspieranie wszelkich form pracy na rzecz seniorów.

Uroczystość uświetniły dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej, które pod okiem Pani Urszuli Dobosz, pragnąc okazać wdzięczność za działania, jakie kierują do nich seniorzy, przygotowały znakomity występ.

Podsumowaniem 10 lat działalności Klubu Seniora, była prezentacja przygotowana przez pracowników biblioteki, wprowadzając uczestników w nastrój radości
i zadumy nad tym, co było w minionych latach. Jubilaci otrzymali ręcznie wykonane słoneczniki, które przygotowali również pracownicy biblioteki, jako wyraz wdzięczności za 10 lat partnerstwa.
W kolejnej części, głos zabrał Pan Andrzej Stanek, Wójt Gminy Kamionka Wielka, który złożył serdeczne gratulacje i słowa uznania wszystkim członkom Klubu Seniora. Podziękował za zaangażowanie i wkład pracy w działania kulturalne na rzecz gminy, wspierające aktywność społeczną mieszkańców, przekazując na ręce przewodniczącej Klubu Seniora pamiątkowy ryngraf oraz kosz pełen słodkości.

Tradycyjnie seniorzy zaprezentowali swój program artystyczny, w którym nie zabrakło humoru i dobrej zabawy.

Głos zabrała również Pani Zofia Pawłowska-przewodnicząca Klubu, która stwierdziła: „… atmosfera wśród uczestników Klubu Seniora jest do pozazdroszczenia, a z takim kapitałem życie seniora jest znacznie łatwiejsze. Mimo że jesteśmy starzy ciałem, jednak młodzi duchem tu liczy się spełnienie siebie. Seniorzy chętnie się spotykają i miło spędzają wspólnie czas nie tylko na wycieczkach jednodniowych, dwudniowych, na basenach termalnych, zabawach, występach i innych ciekawych formach spędzania wolnego czasu. Nazbierało się tego trochę nawet trudno doliczyć się tych spotkań, co najważniejsze są radosnym wspomnieniem”.