Dzień Głośnego Czytania w filii bibliotecznej w Mystkowie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w szkołach, przedszkolach i bibliotekach.

Czytanie ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Książki są najlepszym źródłem wiedzy. Rozwijają wyobraźnię, pamięć i poszerzają słownictwo. Przede wszystkim jednak pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest elementem budowania relacji, więzi i doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu. Dzień ten w 2001 roku zainaugurowała Polska Izba Książki, w nawiązaniu do rozpoczętej w czerwcu 2001 roku kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Idea wydarzenia ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko w domu przez rodziców, dziadków, czy rodzeństwo, ale i w szkołach, przedszkolach i bibliotekach.

W tym roku Dzień Głośnego Czytania świętowaliśmy 28 września, w których uczestniczyli uczniowie klas 0-III SP w Mystkowie. Dzieci mogły wysłuchać fragmenty książek „Słoń Birara” A. F. Osendowskiego; „Pamiętnik Czarnego Noska” J. Porazińskiej czy „Detektyw Pozytywka” G. Kasdepke. Młodsze grupy wysłuchały opowiadań o kocie Findusie, opowieści o przyjaźni dwojga dzieci, czy krótkich wzruszających i podnoszących na duchu opowieści o sile rodzicielskiej miłości.

Bardzo dziękujemy pani Krystynie Ogorzałek z Klubu Seniora za piękne czytanie.

Choć to czytelnicze święto obchodzimy raz w roku, jednak do głośnego czytania dzieci zachęcamy przez cały rok.