Czytają książki i mogą się tym pochwalić

„Istnieją dwa motywy czytania książek.

Jeden, że ci się to podoba,

drugi, że możesz się tym pochwalić.”
– Bertrand Russell

Miło nam poinformować o wynikach XI edycji Gminnego  Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 17 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkiej.

W konkursie o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych z Gminy Kamionka Wielka. Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło 27 uczestników, którzy odnieśli wcześniejsze zwycięstwo w eliminacjach klasowych.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz pasji  czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa pisanego oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

Konkurs uroczyście otworzyła Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej
w Kamionce Wielkiej Pani Anna Ziobrowska, która przywitała przybyłych wraz
z opiekunami uczniów, życząc wszystkim powodzenia. Uczestnicy czytali wylosowane teksty stanowiące fragmenty utworów literatury dziecięcej.

Komisja w składzie: Zofia Pawłowska, Teresa Trojan, Irena Kłębczyk wytypowała zwycięzców:

w kategorii klas I

I miejsce – Oskar Piwowarski ze SP w Mystkowie

II miejsce – Leon Morokiszka ze SP nr 2 w Kamionce Wielkiej

III miejsce – Bartłomiej Siedlarz ze SP w Królowej Górnej

w kategorii klas II:

I miejsce – Dawid Wyszowski ze SP w Jamnicy

II miejsce – Zofia Pazgan ze SP w Mystkowie

III miejsce – Milena Kogut ze SP w Królowej Górnej

w kategorii klas III:

I miejsce – Jan Słaby z ZSP w Kamionce Wielkiej/

II miejsce – Rita Poręba ze SP w Boguszy

III miejsce – Hanna Sadowska ze SP w Królowej Górnej

Laureatom oraz uczestnikom tegorocznej edycji konkursu nagrody wręczyła Pani Małgorzata Antkiewicz- Wójs – Sekretarz Gminy Kamionka Wielka, która pogratulowała i podziękowała wszystkim za udział w konkursie. Podkreśliła, że jednym z najważniejszych celów edukacyjnych w przypadku uczniów
w młodszym wieku szkolnym jest kształtowanie umiejętności służących samodzielnemu zdobywaniu wiedzy. Takim narzędziem bez wątpienia jest czytanie.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom  za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie,
a laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych wyników.