„Choć przygód wciąż szukamy i poznać chcemy świat, Najlepiej jest u mamy – tu każdy wraca rad…”

Mama jest jednym z pierwszych słów jakie wypowiedział każdy z nas będąc małym dzieckiem, i to właśnie ten wyraz pozostaje najbliższy naszym sercom przez całe życie, gdyż kryje się pod nim jedna z najdroższych nam osób …

Nic dziwnego, że na całym świecie obchodzone jest specjalne święto – Dzień Matki, którego celem jest zwrócenie oczu w stronę wszystkich mam oraz wyrażenie im miłości uznania i szacunku.

I właśnie z tej okazji w naszej Bibliotece zostały zorganizowane zajęcia, których tematem przewodnim były wszystkie mamy.

Uczestnikami tych lekcji bibliotecznych były dzieci z grup przedszkolnych oraz oddziałów „0”. Spotkania rozpoczęły się od głośnego czytania wybranych utworów poświęconych mamom; przedszkolaki wysłuchały książki pt.:”Miłość” autorstwa Pauline Martin i Astrid Desbordes, natomiast uczniowie zerówki zapoznali się z książeczką o tytule „Nasza mama Czarodziejka”, która została napisana przez Joannę Papuzińską. Obie lektury są ciepłymi opowieściami, nie tylko dla najmłodszych odbiorców, pełnych magii, cudowności i matczynej, codziennej miłości.

Następnie dzieci opowiadały o swoich rodzicielkach. Przedszkolaki opisywały jak wspólnie spędzają z nimi czas oraz o tym, jak im pomagają w codziennych czynnościach.

W drugiej części zajęć uczestnicy przygotowali przepiękne kwiaty dla swoich mam. Z kolorowego kartonu, bibuły i krepiny powstały maki, słoneczniki i rumianki.