Biblioteka – warto tu być…

Po trwającym kilka tygodni remoncie oddaliśmy czytelnikom odnowioną filię biblioteczną w Kamionce Wielkiej. Dzięki wsparciu Andrzeja Stanka – Wójta Gminy Kamionka Wielka udało się zmodernizować wszystkie pomieszczenia biblioteki. Wnętrza placówki zostały pomalowane, wymienione zostało oświetlenie, w sali konferencyjnej dodatkowo wymieniono wykładzinę. Do dyspozycji mieszkańców oddano wypożyczalnię, przestronną czytelnię, stanowiska do pracy przy komputerach oraz salę konferencyjną. To przyjazna przestrzeń dla wszystkich grup wiekowych stwarza możliwość indywidualnego i grupowego spędzania wolego czasu z książką, z której korzystają również  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej.

Zmodernizowaną bibliotekę, 15 lutego br., odwiedził Wójt Gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek oraz Dyrektor Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu Pani Monika Jackowicz-Nowak wraz z pracownikami Panią Eweliną Włodarz i Panią Martą Sową. Ponadto w spotkaniu uczestniczył Pan Mariusz Popiela, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej oraz Pani Maria Ruśniak- długoletni Dyrektor SP nr 2 w Kamionce Wielkiej, a także sołtys wsi Kamionka Wielka Pan Bartłomiej Kłębczyk.

Na zakończenie wizyty Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej Pani Anna Ziobrowska, podziękowała wszystkim przybyłym za obecność,
a w szczególności Panu Wójtowi za wsparcie we wszystkich działaniach podejmowanych przez bibliotekę.

Zapraszamy do biblioteki, nie tylko po wypożyczenie dobrej książki, można tu pograć w planszówki, kreatywnie spędzić czas w trakcie różnorodnych warsztatów organizowanych przez bibliotekę albo po prostu porozmawiać z innymi czytelnikami i miło spędzić czas wśród książek. Chcemy by biblioteka stała się ulubionym miejscem spotkań z książką dla mieszkańców.

Zdjęcia