Mamy mistrzów ortografii

Język polski jest jednakowoż piękny, jak i trudny. Nieprzypadkowo uznany jest za jeden z sześciu najtrudniejszych języków świata. Zapewne istotnym elementem wpływającym na taką pozycję jest nasza skomplikowana ortografia.  Trudna, ale jak się okazuje, nie dla wszystkich. Takimi słowami przywitała Pani dyrektor ZSP w Kamionce Wielkiej – Izabela Zaczyk – przedstawicieli wszystkich szkół z terenu Gminy, uczestników XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 4 -6, gratulując wszystkim obecności, będącej dowodem na to, że już są najlepsi wśród swoich kolegów i życząc sukcesu.

Następnie Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej -Anna Ziobrowska- podyktowała przygotowany przez siebie tekst.  Konkursowicze zmagali się z przyjemnym, ale naszpikowanym pułapkami dyktandem. Wraz z Ambrożym prosto z Francji udali się w polskie Tatry, by wśród roju pszczół, brzęczących trzmieli i kosodrzewiny wypasać wraz z juhasami owce na górskich halach.

Prace konkursowe oceniali poloniści, którym przewodniczyła pani Izabela Zaczyk, egzaminator OKE. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Kamionka Wielka, Pan Andrzej Stanek, gratulując uczniom ich wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Życząc dalszych sukcesów, wręczył wszystkim uczestnikom słodki upominek.

A oto wyniki:

I miejsce: Marta Kiełbasa, Szkoła Podstawowa w Mszalnicy;

II miejsce: Justyna Łabuś, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej;

III miejsce: Joanna Górka, Szkoła Podstawowa w Mszalnicy.

Uczniowie pracowali także zespołowo na wynik swojej szkoły.  I tak w rywalizacji drużynowej szkoły uplasowały się na następujących pozycjach:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej;

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Mszalnicy;

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Boguszy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i już zapraszamy na jubileuszową, XX edycję konkursu ortograficznego.

Organizatorami konkursu byli Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kamionce Wielkiej i Gmina Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej.

Renata Ślipek