Wyjazd Klubu Seniora do kina

18 kwietnia 2023 roku 50-cio osobowa grupa członków Klubu Seniora z GBP w Kamionce Wielkiej udała się do kina „Sokół” w Nowym Sączu na film pt. „Opiekun”. Seniorzy z radością komentowali w drodze powrotnej przebieg filmu, który warto polecić i obejrzeć.  

      „Opiekun” to film oparty na faktach współczesnej historii rodzinnej, głównych bohaterów Roberta i Dominiki (Karoliny Chapko aktorki wywodzącej się z Nowego Sącza). Dominika w filmie pełni rolę doskonale zapowiadającej się skrzypaczki filharmonii, a jej maż Robert jest niezwykle ambitnym dziennikarzem radia. Dominika ma pretensje do męża za nieudolność i brak środków na jej wydatki, związała się z bogatym biznesmenem, a małżeństwo przeżywa kryzys. Robert czuje się oszukany i nie potrafi pogodzić się z rozpadem rodziny.

       Nadarzyła się szczególna okazja, ponieważ Robert otrzymuje od szefa zadanie, a w nim powinien przekazać w radiu ciekawe historie pielgrzymów przybywających do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, milczącego opiekuna Świętej Rodziny. Rafał odkrywa, że historia jego rodziny mimo problemów, jakie zaistniały, a szczególnie zdrada małżeńska Dominiki, otoczona jest szczególną opieką św. Józefa i nie może pozwolić na jej rozpad. Wybacza Dominice i zaprasza do wspólnego rodzinnego życia. Film „Opiekun” należy do dokumentalnych przedstawia postać św. Józefa opiekuna Jezusa i wszystkich, którzy polecają się jego opiece.

Z.Pawłowska

Zdjęcia