Wakacje z Biblioteką – filia biblioteczna w Mystkowie – relacja

Wakacyjny okres to dla Biblioteki Publicznej w Mystkowie czas wytężonej pracy i organizacji zajęć dla dzieci, które w ten sposób mogły wypełnić swój wolny czas twórczą i przyjemną zabawą. Podczas letniej akcji biblioteka przygotowała szereg imprez pod hasłem: „Wakacje z Biblioteką”. Spotkania odbywały się w przez dwa tygodnie, trzy razy w tygodniu. Celem tegorocznych zajęć była promocja literatury dla dzieci i młodzieży, rozbudzenie kreatywnego myślenia, a także uświadomienie uczestnikom, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książki, ale także spotkać swoich rówieśników i ciekawie spędzić czas dzięki rozmaitym zabawom, jakie przygotowano specjalnie z myślą o różnorodnych zainteresowaniach najmłodszych.

W trakcie wizyt w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach literackich, w warsztatach kreatywnych, ogrodniczych, charakteryzacji czy spotkaniach z rękodziełem. Wykonały wakacyjny witraż z kolorowego papieru. Harmonijny rysunek na planie koła, tzw. mandale, etui na telefon lub inne cenne pamiątki z wakacji. Bawiły się w małych ogrodników, z odpadów wykonały eko-zabawki. Brały udział w zabawach ruchowych, grach edukacyjnych, głośnym czytaniu, rozwiązywały zagadki, rebusy, krzyżówki, kalambury i przede wszystkim wspaniale się bawiły. Spotkania dostarczyły uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń i przydatnej wiedzy.

Gorąco zachęcamy do udziału w wakacyjnych spotkaniach już za rok!