Światowy Dzień Pluszowego Misia – zajęcia literackie

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 22.11.2023 r. przedszkolaki ze SP w Mystkowie uczestniczyli w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia” zorganizowanego przez Bibliotekę szkolną i filię biblioteki publicznej w Mystkowa. W tym wyjątkowym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego „milutkiego przyjaciela”.  Przedszkolaki zabrały misie małe, średnie i duże, brązowe, białe, czerwone czy różowe… Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Podczas zajęć bibliotecznych uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o historii powstania pluszowego misia, a także wysłuchały fragmentu o Kubusiu Puchatku, ponadto rozwiązywały quizy i brały udział w „Misiowych” zabawach. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.