Pięknie czytali i mistrzami zostali!

W dniu 31 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkie odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs, który ma na celu m.in.  rozbudzenie pasji czytania, motywowanie uczniów do czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Konkurs otworzyła Pani Anna Ziobrowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej, która po przywitaniu wszystkich obecnych na konkursie życzyła uczestnikom powodzenia.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 26 uczestników. Reprezentowali oni szkoły podstawowe z Gminy Kamionka Wielka w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, II, III. Uczniowie zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

Po wysłuchaniu uczestników, jury w składzie: Iwona Pałka, Zofia Pawłowska, Teresa Trojan, przyznała następujące miejsca:

w kategorii klas I

I miejsce – Piotr Basiaga

II miejsce – Anna Kiełbasa
III miejsce –  Ewelina Kruczek

w kategorii klas II:

I miejsce – Aleksander Ogorzałek

II miejsce – Łucja Szewczyk

III miejsce – Nikodem Kruczek

w kategorii klas III:

I miejsce – Nikola Kulka

II miejsce – Tobiasz Kachniarz

III miejsce – Faustyna Kruczek

Uroczystego wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród oraz medali dla laureatów dokonał Pan Andrzej Stanek, Wójt Gminy Kamionka Wielka. Pan wójt pogratulował i podziękował wszystkim za udział w konkursie, podkreślił również, że warto czytać, bo czytanie książek daje rozmaite korzyści.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pięknie czytającym uczestnikom za udział i  pozytywne emocje, a ich nauczycielom dziękujemy za wspieranie czytelniczych pasji swoich podopiecznych.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a miłośników czytania już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne edycje naszego konkursu.