Mój Tata wymiata

Dzieci klasy I Szkoły Podstawowej z Mystkowa, dnia 15.06.2021 roku mogły uczestniczyć w zajęciach literacko-plastycznych zatytułowanych „Mój Tata wymiata”. Tym razem bohaterem spotkania był tata, którego święto wypada 23 czerwca. Dzieci wysłuchały jednej z historii napisanej przez Pawła Wakułę „Tata walczy z krokodylem”.

Bardzo lubi spędzać z swoim synem Miśkiem czas. Razem podejmują nowe wyzwania, odkrywają, zdobywają – jak prawdziwi bohaterowie. Czasem coś nie wychodzi i są z tego są same kłopoty, albo mama krzyczy, że znów robią głupoty. Tacie jest przykro, że synek musi tego słuchać. Ale dla Miśka to nie problem, przecież jest mądry i wie, że jego tata jest najlepszy. Najodważniejszy. Najmądrzejszy. Że jest olbrzymem.

Następnie dzieci zrobiły prezent dla taty – mini karteczki z cytatami o tacie, zwinęły w ruloniki i włożyły do słoika, który przyozdobiły kwiatkami z kolorowego kartonu.

Potem musiały uzupełnić pierwszą stronę czasopisma „Gazeta Super Taty”, gdzie wpisały cechy super taty, nazwisko i jego imię, oczywiście na koniec się podpisując. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę o Tacie.