„Mała książka – wielki człowiek” – darmowe wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Nasza Biblioteka wraz z filiami bibliotecznymi w Kamionce Wielkiej i w Mystkowie już kolejny raz zakwalifikowała się do programu „Mała książka – wielki człowiek”, jaki jest realizowany przez Instytut Książki.

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka oraz kartę Małego Czytelnika.

W literackiej wyprawce, znajduje się również książeczka w wersji polsko-ukraińskiej w tłumaczeniu Ostapa Slyvynsky’ego.

Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana została dla nich broszura informacyjna, która przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju dzieci oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.