„Kto czyta książki żyje podwójnie” – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

26 kwietnia w filii bibliotecznej w Mystkowie obchodziliśmy  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania „Kłótnia książek”, z którego się dowiedziały, że wszystkie książki są ważne, ponieważ są różne gusta czytelnicze.

Dzieci zapoznały się z zasadami dbania o książki oraz korzyściami wynikającymi z ich czytania.

Uczestnicy wysłuchali także opowiadania „Mała książka o książce” i dowiedzieli się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania, jaka jest jej budowa, gdzie książkę można kupić, a gdzie wypożyczyć.

Pani bibliotekarka wytłumaczyła im także co to są prawa autorskie, pojęcie „własności intelektualnej” oraz tego,  że praca może mieć wielu autorów.

Posłużyły do tego zabawy: „Znajdź swoje kapcie” i malowanie obrazka w trzyosobowych grupach.

Na koniec uczestnicy zostali obdarowani ręcznie robionymi zakładkami i mogli zrobić sobie selfie w sercu z książek.