Ferie 2024 już za nami …

Podczas tegorocznych ferii Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała szereg atrakcji dla swoich czytelników.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach tworzenia ekologicznych mydełek. Efektem pracy były kolorowe i pachnące mydełka, które każdy uczestnik zabrał do swojego domu.

Ponadto na pierwsze dni przerwy zimowej przypadały Walentynki, które również zagościły do naszej biblioteki. Każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę w dniu 14 lutego otrzymał słodki upominek oraz mógł wziąć udział w akcji „Randka w ciemno z książką”.

Drugi tydzień ferii zaowocował w warsztaty pszczelarskie, podczas których prowadząca zajęcia – Pani Barbara Pogwizd z niezwykłą pasją opowiadała i zaznajamiała uczestników z pszczołami, ich zwyczajami i ciekawostkami z nimi związanymi. Ponadto słuchacze wzięli udział w degustacji rożnych rodzajów miodu, oraz dowiedzieli się o jego dobroczynnych właściwościach dla naszego organizmu.  Zakończeniem pszczelarskiego spotkania było samodzielne zrobienie świeczki przez każdego uczestnika.

Ferie zostały zakończone  kreatywnymi warsztatami rękodzielniczymi, podczas których uczestnicy wykonywali  wiosenne wianki, udekorowane pomponami  z różnych kolorów włóczek. Dzieci samodzielnie stworzyły przepiękne, wiosenne kręgi, które posłużą im jako wielkanocne dekoracje ich pokoi czy domów.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszych zajęciach i do zobaczenia za rok!