Droga Polski do niepodległości – lekcja biblioteczna w fili w Mystkowie

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, dnia 7 listopada, uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej z Mystkowa uczestniczyływ lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Droga Polski do niepodległości”.

Dzieci dowiedziały dlaczego Polska zniknęła z mapy Europy, kiedy powstał nasz hymn i kto napisał jego tekst, oraz tego  jak walczyli Polacy, aby nasz kraj był wolny. Została im przybliżona postać Józefa Piłsudskiego, który był symbolem walki Polaków o odzyskanie wolności, przybliżono im najmłodszych bohaterów broniących Lwowa, którzy zostali nazwani „Lwowskimi Orlętami.

Dzieci zaśpiewały hymn Polski, a także wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś…”

Została im także przybliżona historia dzieciństwa babci Oli, które przypadało na okres okupacji podczas II Wojny Światowej.

Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną i kotylion.