Biblioteczna grupa teatralna

W maju czytelnia naszej biblioteki zamieniła się w scenę, na której Seniorzy, podczas prób teatralnych mogli doskonalić i prezentować swoje aktorskie umiejętności.

Podczas cyklicznych spotkań aktorzy-amatorzy mieli możliwość rozwinięcia w sobie kreatywności, a także  zdobyć doświadczenie w pracy nad tekstem oraz w pracy w grupie. Ponadto próby teatralne przyczyniły się do zwiększenia świadomości wagi jaką odgrywa komunikacja niewerbalna (gesty, mimika, postawa ciała), oraz stały się okazją dla treningu pamięci i dostarczały wspaniałej zabawy.

Spotkania zaowocowały wystawieniem dwóch spektakli teatralnych dla dzieci i młodzieży ze Szkoły podstawowej w Królowej Polskiej oraz Szkoły Podstawowej w Boguszy.

Dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu pt: „Franklin i komputer”, który ukazywał groźne zjawisko jakim jest uzależnienie od gier komputerowych.

Młodzież natomiast miała okazję wysłuchać „Bajek” Ignacego Krasickiego w nowych aranżacjach.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu PORA DLA SENIORA jaki jest realizowany w naszej Bibliotece.

Projekt ten realizowany jest  w ramach programu Generacja 6.0, VI edycja, 2023, ogłoszonego przez fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie.

Zdjęcia