23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Razem z dziećmi, w naszej filii bibliotecznej w  Kamionce Wielkiej, uczciliśmy obchody Światowego Dnia książki i Praw Autorskich.

Podczas naszego spotkania uczestnicy wspólnie opracowali kodeks czytelnika- zasady dbania o książki, tak aby służyły nam one jak najdłużej.

Dzieci poznały także budowę książki, oraz dowiedziały się o różnych jej formach; takich jak e-book czy audiobook. Następnie przeglądaliśmy książeczki o Kici Koci, po czym przeczytaliśmy jedną z przygód tej uroczej bohaterki, stworzonej przez  Anitę Głowińską pt. ”Kicia Kocia w bibliotece”.

Natomiast uczniowie oddziału „0” zapoznali się z przygodami żółwia Franklina, który został wykreowany przez Paulette Bourgeois w opowiadaniu pt. „Franklin i książka z biblioteki”.

Spotkanie zakończyło się zrobieniem przez dzieci prac plastycznych. Najmłodsi ułożyli wycinankę, przedstawiającą Kicię Kocię i wykleiły ją plasteliną, starsi zaś – zrobili zakładki do książek w kształcie kolorowych kredek.