Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel i prof. Pawłem Rydlem.

W czwartek 26 września w świetlicy wiejskiej w Mszalnicy odbyło się spotkanie z Panią Anną Czerwińską – Rydel – autorką książek dla dzieci i młodzieży, a także muzykiem i pedagogiem. Spotkaniu towarzyszył utytułowany muzyk –  prof. Paweł Rydel.

Pisarka na swoim koncie ma serie książek biograficznych dla dzieci i młodzieży o takich postaciach  jak Janusz Korczak, Stefan Banach, Mikołaj Kopernik,  Maria Skłodowska-Curie czy Fryderyk Chopin. I to właśnie Chopinowi Pani Anna poświęciła  swoją wizytę. Mówiła o jego życiu; dzieciństwie, dorastaniu, tęsknocie za ojczyzną podczas emigracji, i wreszcie … o jego twórczości. Doskonałymi ilustracjami do słów Pani Anny były utwory kompozytora, grane na żywo przez profesora Pawła Rydla.

Niezwykła wirtuozeria Pana profesora sprawiła, że słuchacze oniemieli z zachwytu.

Na zakończenie młodzież biorąca udział w spotkaniu miała okazje zadać pytania autorce oraz zakupić książki z autografem.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”

Zdjecia