NOC BIBLIOTEK W FILII W KAMIONCE WIELKIEJ

W miniony piątek, 11 października, odbyła się X edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Biblioteka szkolna wraz z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej przystąpiły do akcji i zorganizowały wieczór pełen atrakcji. Do zabawy zaprosiliśmy klasy IV i V.

Rozpoczęliśmy o godzinie 17.00. Na sam początek uczestnicy wykonywali zakładki do książek techniką decoupage oraz malowali torby bawełniane według własnej inwencji twórczej. Kiedy prace były skończone, wszyscy przygotowaliśmy pyszną kolację.

Około godziny 20.00 odwiedził nas gość specjalny- Pani Agnieszka Imiołek, pseudonim Izabella Agaczewska, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Pani Agnieszka poprowadziła warsztaty dla dzieci, oparte na treści książki „Latawiec”. To opowieść o niezwykłej przyjaźni, która pokazuje, że niepełnosprawność wcale nie przeszkadza w przyjaźni i dobrej zabawie. Zaproponowała dzieciom wykonanie kilkunastu zadań i doświadczeń, które miały na celu pokazanie, jak ważna jest przyjaźń i obecność drugiej osoby w naszym życiu. Jednym z zadań było wspólne wykonanie latawca. Spotkanie przebiegło w ciepłej i radosnej atmosferze.

Ostatnim punktem programu NOCY BIBLIOTEK było wspólne oglądanie dedykowanego na tę okazję filmu. O godzinie 22.00 rodzice odebrali szczęśliwe dzieci do domu.