NOC BIBLIOTEK w filii bibliotecznej w Mystkowie.

11 października młodzież z klasy VI z SP w Mystkowie uczestniczyła w X edycji Nocy Bibliotek.

Nasze spotkanie dotyczyło miłości, zakochania, przyjaźń, tolerancji  i akceptacji

Zaczęliśmy od czytania „Romeo i Juli” z książki „Szekspir to nie dramat” w interpretacji Samanty Newman oraz wierszy o miłości. Dzieci poznały różnicę między miłością a zakochaniem, określiły cechy dobrej przyjaźni, ale również wypowiedziały się na temat akceptacji osób, które różnią się od nich wyglądem, zainteresowaniem, niepełnosprawnością czy kulturą, religią.

Na uczestników Nocy Bibliotek czekało wiele atrakcji. Trzeba było też ruszyć głową i przyporządkować do danego państwa słowo „Kocham Cię”.

Pisaliśmy opowiadanie o miłości, tworzyliśmy anonimowe ogłoszenie, w którym zareklamowano wybraną osobę z grupy, którą warto pokochać, były quizy, zadania na czas.

Podczas Nocy Bibliotek odbyło się także  spotkanie autorskie z panią Izabellą Agaczewską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Warsztaty oparte były na treści książki „Latawiec” – opowieści o niezwykłej przyjaźni.

Wykonanie kilku zadań uświadomiło uczestnikom, że druga osoba jest niezastąpiona i dzięki współpracy, można dużo więcej zdziałać niż w pojedynkę.

Podsumowaniem warsztatów było wspólne wykonanie „Latawca przyjaźni”.

Na koniec dzieci malowały farbami akrylowymi torby płócienne i wspólnie zasiadły do kolacji.

Bawiliśmy się świetnie!