Ferie zimowe 2023 już za nami …

Wraz z końcem ferii, w naszej bibliotece zakończyły się zajęcia literacko-plastyczne oraz warsztaty robotyki dla dzieci i młodzieży.

W Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci brały udział w zajęciach z robotyki, które polegały na samodzielnym skonstruowaniu wybranego modelu robota z klocków lego, a następnie na pokonaniu nim wyznaczonego toru przeszkód za pomocą tabletu i odpowiedniej aplikacji.

W filii bibliotecznej w Kamionce Wielkiej nasi czytelnicy wykonywali kolorowe ozdoby na drzwi z kwiatów kusudama, składali różnobarwne motyle metodą origami, a także wykonywali wiosenne bukiety żonkili wraz wazonikami.

Filia Mystków włączyła się do aktywnego spędzania ferii organizując warsztaty edukacyjne, różnorakie mini konkursy, quizy i wspólne granie w planszówki. Ponadto dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których dały starym książką drugie życie zamieniając je w zwierzątka, a także stworzyły papierowe wazony w wersji ombre wraz z kolorowymi kwiatami z krepiny oraz wykonały maski karnawałowe i prezenty walentynkowe.

Wszystkim dopisywał znakomity humor i niezwykły zapał w twórczej inwencji.

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach!