„Eko-teczki na książeczki” – zakończenie projektu

Dzięki zaproszeniu młodych i fantastycznych ludzi z grupy EKOFERAJNA! nasza biblioteka miała możliwość wziąć udział w projekcie ekologicznym

pn. „Eko-teczki na książeczki”.

W ramach projektu we wrześniu odbył się cykl warsztatów podczas których młodzież i seniorzy ozdabiali i malowali materiałowe torby.  Do dyspozycji uczestników były bawełniane torby wielokrotnego użytku, szablony, farby, pędezle i gąbeczki.

Dzięki kreatywności, wyobraźni, zapałowi i inwencji twórców powstały niezwykle oryginalne wzory.

Pomalowane eko-teczki zostały rozdane czytelnikom naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że będą im długo służyły i przyczynią się do zmniejszenia używania jednorazowych foliówek wśród nich.