Papier czerpany – warsztaty

9 października  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkiej i jej filiach bibliotecznych odbyły się warsztaty czerpania papieru.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Dowiedzieli się kto wpadł na pomysł jego pozyskiwania  i do czego był on im potrzebny. Po zapoznaniu się z krótką historią papieru dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna własnoręcznie czerpała papier wraz z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej, by następnie go odcisnąć w zabytkowej prasce. W tym czasie druga grupa odciskała pieczęć lakową oraz pisała gęsim piórem. Po wykonaniu zadań każda z grup zmieniła się miejscami.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał własnoręcznie wyczerpany papier z kwiatami, odbitą pieczęć lakową oraz samodzielnie wykaligrafowany tekst gęsim piórem.

Zajęcia były doskonałą okazją do zapoznania się z historią papieru oraz stworzenia  niepowtarzalnych prac, świetnie się przy tym bawiąc.

Warsztaty odbyły  się w ramach realizacji zadania: „Biblioteka bliżej ciebie – cykl wydarzeń literacko-kulturalnych animujących czytelnictwo.”