Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – filia biblioteczna w Mystkowie

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł  na27 października.

Z tej okazji filia Biblioteczna w Mystkowie wraz z biblioteką Szkolną ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie zorganizowały zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III z tejże szkoły.

Podczas spotkania  dzieci  z uwagą i dużym skupieniem wysłuchały opowiadań o szczęściu, przyjaźni i odwadze, akceptacji i tolerancji: „Pan Miś nie może zasnąć”, „Serce olbrzyma”, ”Panna Śpieszka i pan Leniwiec”, „Mysz, która chciała być lwem”, „Jesteś jednym z nas”, „Intruzi”, „Najmniejszy słoń świata”, „Szczęściarz”, „Tru”, „Jagiełło pod prysznicem” i wiele innych.

W rolę czytających wcieliły się Pani Elżbieta Pazgan z Klubu Seniora z Mystkowa oraz nauczyciel bibliotekarz.

Na koniec dzieci zostały obdarowane zakładką do książki. W ramach wdzięczności dzieci podziękowały czytającym paniom i wręczyły  im drobne upominki.